O DĚTSKÝCH POŘADECH

Dětské pořady s názvem „Toulavé pohádky“ vznikaly od roku 2001. Za více než 16 let zcestovaly Českou republiku křížem krážem, napříč od Aše až po Vizovice, od českých Budějovic po Frýdek-Místek, od místa svého zrodu až po srdce a potěšení dětského diváka. Představení vidělo nespočet obecenstva snad ve všech větších či menších městech. Pohádky a zábavná pásma na známé pohádkové motivy ctí dětem blízké postavy, které znají z oblíbených knížek i večerníčků. Společně s chytlavými písněmi, které složili kvalitní hudební skladatelé – např. Leoš Kuba, Zdeněk Urbanovský nebo Karel Albrecht, a které děti s oblibou zpívají společně s námi, se mohou stát vítaným zpestřením všedního dne.

Zkrátka – pohádky na dobrý den.

V hlavních rolích: Aleš Kučera a Eva Kučerová.

Pokud máte zájem o bližší informace o našich dětských pořadech, kontaktujte Evu Kučerovou: +420 777 834 478, divadlo.parnas@seznam.cz

AKTUÁLNĚ HRAJEME

Čert a Káča

Zpracování klasické české pohádky. Mladý nezkušený čert omylem odnese do pekla jinou hříšnou duši. Tato zápletka vytváří řetězec situací, které pobaví nejen děti, ale i dospělé. Známé písničky dodávají pohádce spád.

 

Ferda Mravenec a Brouk Pytlík

Dětský muzikál na motivy známých pohádkových postaviček. Pytlík poplete na co přijde a jeho kamarád Ferda se jej pokouší zachraňovat. Děti jsou aktivně zapojeny do příběhu a řeší problémy spolu se svými kamarády.

 

Krteček a myška

Všem dětem důvěrně známá postavička ožívá na jevišti a prožívá se svou kamarádkou myškou nejedno dobrodružství. Písničky Leoše Kuby zaujmou dětského diváka a na závěr si mohou děti i dospělí společně zazpívat své oblíbené písničky.

 

Opice v Africe

Dvě opice ze Zoo se dostanou do Afriky, kde poznávají spoustu nových kamarádů. To s sebou přináší veselé situace. Samozřejmostí muzikálu jsou písničky, které si mohou děti společně s opičáky zazpívat.

 

Karneval s Ricem a Picem

Klauni Ric a Pic provázejí děti karnevalem. Pro děti jsou připraveny různé soutěže, děti si společně zazpívají, ale také zatancují známé tance. To vše provázejí písničky, které děti důvěrně znají.

 

Cirkus Bude

Cirkus je pro všechny děti neopakovatelným zážitkem. Naše pohádka provede děti některými cirkusovými disciplínami. Dva klauni zpívají, tancují a žonglují, a i jinak se pokoušejí zachránit cirkus, když to vypadá, že všichni ostatní onemocněli. Vždyť legrace a smích je klaunům vlastní.