V hlavní roli Jaromír Barin Tichý nebo Aleš Kučera
Autor písní: Pavel Kováč
Scénář a režie: Jiří Vondrák

Dále hrají: Kristýna Kučerová, Iveta Baráková, Petr Řezníček, Jiří Sklenák

O PŘEDSTAVENÍ

Je léto a hrozné vedro. Drak, který žije na zámku jako nejlepší kamarád krále a královny jde na procházku, je mu tuze horko a má ohromnou žízeň. Dva kamarádi, Pepík s Lojzíkem, mu poradí, kde žízeň uhasí. Vodník Kapička si ve svém hastrmanském domečku na dně rybníka spokojeně bafá z fajfky, když mu začne mizet voda… až úplně zmizí. Ale drak zahnal žízeň. Hrozí, že leknou všechny ryby i hastrman sám! Drakovi je to líto a s pomocí Pepíka, Lojzíka a nakonec i čerta se podaří najít novou vodu a hastrmana a jeho domov zachránit…

 

Představení vzniklo s finanční podporou Jihomoravského kraje.

O POHÁDKÁCH Z DOBRÁČKOVA

Autor pohádek, Jiří Vondrák, situoval pohádky (jako protipól těch dnešních, tak často násilnických a „akčních“) do vesničky Dobráčkov, kde jsou všichni dobří a hodní.
V nich i zlý drak je vlastně dobrý, čert je nakonec postavou kladnou, z čehož vyplývají nejrůznější komické situace…

V těchto pohádkách vystupují klasické pohádkové bytosti, drak, hastrman, čert, princ, princezna, král, královna, ale taky postavičky nové, dřevníci, slíčci atd.
Pohádky mají i lehce filosoficko – výchovný obsah, např. „nejenže zlo bývá poraženo dobrem“, ale „je třeba se o dobro zasloužit“, či „ je nutné se zlu postavit a chránit slabé“ apod.

Na hudebních Pohádkách z Dobráčkova se sešel autorský tým, který měl úspěch už s projektem dětské skupiny Pastelky. Scénáře napsal autor pohádek Jiří Vondrák, písničky složil a otextoval Pavel Kováč, hudbu nahrál Orchestr divadla šansonu.

Pohádky jsou vybaveny vlastními kulisami, které jsou jednak vskutku „pohádkové“ a druhak budí fantazii dětí.